Bądź esencjalistą i osiągaj cele! 100 filmik!

To już 100 filmik na moim kanale YouTube! Nie osiągasz celów, gdyż „rozmieniasz się na drobne”? Trudno ci ustalić priorytety, bo wszystko jest ważne? Kolejne metody zarządzania czasem nie poprawiają Twojej efektywności? Poznaj filozofię esencjalizmu! Naucz się zdrowego podejścia do zarządzania własną energią i zadaniami! Realizuj plany bez wpadania w pracoholizm lub wypalenie! Jak pisze Greg McKeown: „Jeżeli sam nie ustalisz priorytetów w swoim życiu, ktoś inny zrobi to za ciebie.” Opowiem o kluczowych założeniach stania się esencjalistą.

Obejrzyj filmik
Zwykle książki dotyczące zarządzania czasem i własną produktywnością koncentrowały się na tym, w jaki sposób możemy bardziej efektywnie ten czas wykorzystywać. Podawały wskazówki dotyczące zarządzania czasem, zadaniami oraz naszą energią mentalną.
Tymczasem McKeown pokazuje nam zupełnie inną filozofię planowania naszej pracy oraz naszego życia. Jak wskazuje sam tytuł „Esencjalista”, chodzi o skoncentrowanie się na esencji, czyli na kluczowych i najbardziej wartościowych elementach naszego życia. Nie zaś na maksymalnej optymalizacji w celu wykonywania jak największej liczy zadań i spełnianiu oczekiwań wszystkich na około…
„Esencjalista” (ang. Essentialism. The Disciplined Pursuit of Less) Greg McKeown

Jeśli zainteresowały cię poruszone tematy, obejrzyj także filmiki:  

– 4 sytuacje kiedy prokrastynacja (odwlekanie) bywa pomocna

 – Jak asertywność pomaga uniknąć wypalenia zawodowego?

Przekleństwo wyboru – 6 porad, jak uniknąć frustracji

–  Samoorganizacja – kluczowa umiejętność w pracy?

–  Siła sprawstwa – jak wpływa na samoocenę, odporność psychiczną, zadowolenie z życia

Weź życie w swoje ręce! Nie czekaj na wybawcę!

Czy warto być wytrwałym?

Zapraszam na moje szkolenia indywidualne i grupowe:

Zarządzanie czasem i zwiększanie własnej efektywności

oraz sesje coachingu