Błąd konfirmacji – kiedy pewność bywa zgubna? filmik

Dlaczego tak trudno przyznać się do błędu? Czemu jesteśmy zamknięci na informacje sprzeczne z naszymi założeniami? Dlaczego w więzieniach tkwią też niewinni? Jak „efekt wspierania decyzji” przekłada się na życie osobiste, zawodowe, a nawet na wydawanie wyroków? Co możemy zrobić, aby nie ulec błędowi konfirmacji?

Obejrzyj filmik

Polecam książki:

– Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym. Daniel Kahneman – „Wszyscy błądzą (ale nie ja)” Carol Tavris i Elliota Aronsona. Moja recenzja tutaj

Zapraszam do skorzystania z moich indywidualnych sesji coachingu finansowego, jeśli chcesz:

– Poradzić sobie ze stresem i kryzysem emocjonalnym, których źródłem są pieniądze/ sytuacja finansowa.

– Dowiedzieć się, w jaki sposób Twoje przekonania mogą wspierać lub utrudniać zdrowe podejście do pieniędzy, oszczędzania, wydawania, zarabiania, inwestowania itp.

– Wdrożyć przekonania, nawyki i działania, które ułatwią Ci osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego.

– Uniknąć pułapek psychologicznych przy podejmowaniu decyzji finansowych, zakupowych i biznesowych.

– Zdiagnozować swój „psychologiczny” profil tożsamości finansowej i postawy wobec pieniądza oraz przełożyć go na skuteczność w osiąganiu celów i budowaniu stabilnej sytuacji finansowej.

– W zdrowy sposób wyznaczyć swoje cele finansowe oraz opracować plan ich osiągnięcia – z uwzględnieniem kluczowych wartości, ważności i ekologii celu.

– Odkryć, w jaki sposób pieniądz wpływa pozytywnie i negatywnie na Twoje emocje, reakcje i działania oraz jak tym konstruktywnie zarządzać, aby osiągnąć szczęście i dobrostan.

– Poznać, w jaki sposób Twoja osobowość wpływa na osiąganie celów finansowych i jak to efektywnie wykorzystać w tworzeniu strategii działań.

Uwaga – Coaching finansowy to nie jest doradztwo finansowe ani inwestycyjne!

Więcej

#błądKonfirmacji”, #pułapkiMyślenia, #błędyPoznawcze, #coachingFinansowy