Aktywizacja na rynku pracy – moje szkolenia dla seniorów

To już III edycja moich 2dniowych szkoleń dla osób 60+, które chciałyby wrócić na rynek pracy. Bardzo dziękuję uczestniczkom za wiele ciepłych słów i pochwał, jakie otrzymałam od nich w trakcie szkoleń, jak i w mailach. Podczas mojego szkolenia omawiałyśmy mocne strony uczestniczek oraz sposoby zaprezentowania się potencjalnym pracodawcom. Dałam także praktyczne wskazówki dot. tworzenia CV. Wyjaśniłam wpływ naszego profilu osobowości na to, jakiego typu zawody i miejsca pracy są do nas lepiej dopasowane. Wiele uwagi poświęciłam roli poczucia własnej wartości, pozytywnego nastawienia oraz przełamywaniu samoograniczających przekonań. Cieszę się, że uczestniczki były bardzo aktywne i chętnie dzieliły się swoimi opiniami i doświadczeniami. Było dużo śmiechu i dobrej zabawy!

Już w kwietniu ruszy IV edycja tych szkoleń Pracowni Rozwoju Srebrnego Potencjału. 

Wokół pokolenia seniorów narosło niestety wiele niesprawiedliwych stereotypów. Przykładowo: pracodawcy często obawiają się, że osoby starsze będą częściej na L4. Tymczasem statystyki ZUS dowodzą, że częściej na zwolnieniach lekarskich są młodsi!. „Według danych za 2021 rok, najwyższy odsetek liczby dni absencji z tytułu choroby własnej ubezpieczonych w ZUS (27,8%) dotyczył osób z grupy wiekowej od 30 do 39 lat. Na drugim miejscu – 22,1% – byli pracownicy w wieku 40-49 lat. Dopiero na trzecim miejscu uplasowali się silversi z grupy 50-59 lat (20,9%), tylko nieznacznie wyprzedzając w tym zestawieniu 20-29-latków (18%).” Podaję za: Dlaczego warto zatrudniać pracowników 50+, 14 listopada 2022, Kadry Infor.

Organizatorką tego wartościowego przedsięwzięcia jest Kasia Fetter, która założyła również Fundacja im. Józefa Fettera „Pora na Seniora”. Warsztaty odbywają się w Klubokawiarni Pora na Seniora również stworzonej przez Kasię! Projekt współfinansuje M. St. Warszawa.