Zacytowanie w pulsHR.pl

Zostałam zacytowana na portalu pulsHR.pl w artykule Przemysława Mazura „Kiedy zwolnić się z pracy? Tych sygnałów nie możesz zignorować” w kilku miejscach. „Socjolog, coach i doradca zawodowy Anna Daria Nowicka. Jeśli w obecnym miejscu odczuwamy coraz mniejszą satysfakcję lub, co gorsza, stagnację albo wypalenie zawodowe, jest to sygnał, aby rozejrzeć się za nowym pracodawcą. Wielu moich klientów to właśnie osoby, które z tych powodów przychodzą do mnie na sesje, aby przygotować się do aktywnego szukania lepszej pracy.

– Jak dodaje Nowicka, nie można zapominać, że każda zmiana pracy wiąże się z ryzykiem, że trafimy w toksyczne miejsce lub firma nie będzie wywiązywać się z tego, co obiecywała na rozmowach rekrutacyjnych (np. odnośnie premii, rozwojowych projektów, dobrej atmosfery).

– Dlatego – im lepiej obecne miejsce pracy zaspokaja różne nasze potrzeby np. zgodnie z Kotwicami Motywacji Scheina – tym większego namysłu wymaga decyzja o zmianie pracy. Natomiast jeśli w obecnej firmie jest mobbing, złe zarządzanie lub atmosfera, ciągłe siedzenie po godzinach czy wynagrodzenie poniżej rynkowego, oczywiście jest to czas na jak najszybsze rozejrzenie się na rynku za nową posadą, gdyż niewiele mamy do stracenia – podkreśla Nowicka.

– Jeśli dla kogoś w tym momencie jego życia, stała i przewidywalna posada z długim okresem wypowiedzenia jest kluczowa, to zmiana pracy będzie dla niego trudniejszą decyzją – zaznacza Nowicka.

Według niej warto być otwartym na nowe propozycje i co jakiś czas sprawdzać, jakie stawki oraz zakres obowiązków są nam gotowi zaproponować inni pracodawcy.

– Jeśli okaże się, że z łatwością znajdujemy bardziej atrakcyjne dla nas propozycje w wiarygodnych firmach, to warto tam przejść – dodaje Nowicka.”

Cały artykuł tutaj