Słowo przełamujące samoograniczenia wg prof. Carol Dweck – Filmik

Samoograniczające przekonania pozbawiają wiary w siebie. Blokują osiąganie celów. Podcinają skrzydła. Powodują lęk przed wyzwaniami. Poznaj słowo, które wg prof. psychologii Carol Dweck pozwala przełamać niską samoocenę i brak wiary we własne siły! Odzyskaj poczucie sprawstwa i kompetencji!

Obejrzyj filmik

Prof. Carol Dweck to amerykańska psycholog, profesor Stanford University. Stworzyła przełomową koncepcję fixed mindset vs growth mindset. Jest autorką bestsellerowej książki Nowa psychologia sukcesu (ang. Mindset. The New Psychology of Success).

Samoograniczające przekonania to stwierdzenia mówiące, że coś z założenia jest poza naszym zasięgiem. Mogą dotyczyć zarówno życia osobistego (np. „W moim wieku już za późno na nowy związek”), jak i zawodowego (np. „Jestem już za stary na zmianę pracy”).

Podczas moich sesji coachingowych oraz szkoleń często pojawia się problem samoograniczających przekonań. Pomagam klientom w ich zdiagnozowaniu i przełamaniu, aby odzyskali wiarę w siebie i mogli efektywnie osiągać cele.

Pracuję z klientami również nad tym, aby nauczyli się dostrzegać różnicę między swoimi słabymi stronami (które każdy posiada) a samoograniczającymi przekonaniami.

Jeśli chcesz poznać praktyczne wskazówki, jak skutecznie przełamać samoograniczające przekonania, obejrzyj filmiki.

Samoograniczające przekonania – jak pokonać wewnętrznego krytyka i odzyskać wiarę w siebie?

Wewnętrzny krytyk – odrzuć etykietę! Jak wzmocnić poczucie własnej wartości.

Więcej na temat przełamywania samoograniczających przekonań znajdziesz w moim artykule Jak przełamać samoograniczające przekonania opublikowanym na portalu Medycyna i Pasje