W stronę dobrostanu – Filmik

8 września to Światowy Dzień Wellbeingu. Wellbeing (dobrostan) to stan zdrowia fizycznego i psychicznego, poczucie ogólnego spełnienia i satysfakcji ze swojego życia. Aby to osiągnąć, konieczne jest holistyczne podejście do kluczowych aspektów życia. Nauczenie się codziennej dbałości o siebie oraz wdrożenie zdrowych nawyków na różnych polach: od odpowiedniej dla nas diety, poprzez ćwiczenia fizyczne, relaks, sen, po budowanie relacji i unikanie toksycznych ludzi….

Wykonaj ćwiczenie i zobacz, o jakie poziomy warto zadbać, aby osiągnąć dobrostan. Bez odbudowania własnych zasobów i energii mentalnej, nie będziesz w stanie wspierać innych, osiągnąć dobrostanu ani work-life balance. Aby podnieść poczucie własnej wartości, najpierw musisz uznać, że jesteś warty uwagi. Stań się swoim najlepszym przyjacielem!

Obejrzyj filmik!

Wielu moim klientom zatruwa życie perfekcjonizm, wewnętrzny krytyk i niska samoocena. Dla innych problemem jest brak asertywności, przesadne poświęcanie się i zaniedbywanie własnych potrzeb. Niektórzy przychodzą na moje sesje z powodu stresu, kryzysu emocjonalnego, chronicznego zmęczenia.

W każdej z tych sytuacji niezmiernie ważne jest podniesienie poczucia własnej wartości i poziomu energii mentalnej, a także mądre zadbanie o siebie.

Zachęcam również do obejrzenia serii filmików o asertywności oraz lektury moich artykułów:

– Jak w pracy wyjść z roli wybawiciela i nie skończyć jako ofiara?

– Jesteś zbyt… miły? To niedobrze!

Nie spełniam oczekiwań – i dobrze mi z tym!

– Jak przełamać samoograniczające przekonania?

– Jak zneutralizować wewnętrznego krytyka?

Zapraszam do skorzystania z moich szkoleń indywidualnych i grupowych dot. asertywności:

– Zwiększ swoją asertywność i buduj partnerskie relacje w życiu osobistym i zawodowym (indywidualny trening asertywności)

– Asertywność w budowaniu relacji w życiu prywatnym i zawodowym (szkolenie grupowe)

– Budowanie asertywności w relacjach z pacjentami i współpracownikami (szkolenie dla lekarzy i pielęgniarek)

Zapraszam do kontaktu

Anna Daria Nowicka – socjolog, trener, coach