Polecam książkę Nowa psychologia sukcesu – Carol Dweck

Polecam fascynującą książkę Nowa psychologia sukcesu autorstwa wybitnej psycholog prof. Carol Dweck – ekspertki od psychologii społecznej i psychologii rozwoju człowieka – zarówno osobom, które chcą rozwijać swój własny potencjał, jaki wspierać w rozwoju uczniów, firmy i współpracowników. Wiele cennych wskazówek znajdą również rodzice: jak mogą pomóc dzieciom cieszyć się nauką, pokonywać trudności, nie wpadać w kompleksy ani zniechęcenie. Przyda się ona również sportowcom, artystom – a także innym profesjom.

Koncepcja prof. Dweck o fixed mindset (nastawieniu na trwałość) i growth mindset (nastawieniu na rozwój) zrewolucjonizowała myślenie o inteligencji, sukcesie, osiąganiu celów i podejściu do zarządzania talentami oraz potencjałem. Już na okładce książki znajduje się kluczowa myśl przewodnia: „Nastawienie na rozwój to gwarancja sukcesu”.

Prof. Carol Dweck pisze i mówi w sposób pasjonujący, poparty rzetelną naukową wiedzą i doświadczeniami psychologicznymi, a jednocześnie bardzo prosto, praktycznie i obrazowo.

Gorąco polecam także jej filmiki na YouTube np.

Talks at google Carol Dweck

Carol Dweck on Perfectionism

TED Carol Dweck

– Professor Carol Dweck ’Teaching a growth mindset’ at Young Minds 2013