Uczestniczyłam w webinarze Podstawy Psychologii Inwestowania

Psycholog Piotra Łabuz podczas webinaru Podstawy Psychologii Inwestowania bardzo ciekawie i przystępnie wyjaśniał kluczowe mechanizmy psychologiczne obowiązujące na rynkach finansowych i powodujące, że zdecydowana większość ludzi traci grając na giełdzie czy inwestując.

Oczywiście to nie był poradnik „w co inwestować, aby zarobić milion”. Omawiane były głównie psychologiczne aspekty inwestowania, finansów behawioralnych i psychologii finansowej oraz emocji im towarzyszących. Szczególnie dużo uwagi Piotr poświęcił omówieniu heurystyk i pułapek myślenia i badań nad nimi, jakie prowadzili noblista Daniel Kahneman oraz Amos Tversky.

Webinar ten był to dodatkowym tematem poszerzającym wiedzę z Kursu Kryzysowy i Rozwojowy Mentoring Finansowy, z którego zdałam egzamin i zdobyłam Certyfikat Kryzysowego coacha/mentora finansowego (nr certyfikatu KCMF 1/12/IPTK/2020).

Zachęcam do obejrzenia cyklu moich filmików na YouTube poruszających tematy związane Coachingiem Finansowym, podejmowaniem decyzji i pułapkami myślenia:
– Kiedy konsekwencja staje się pułapką. Efekt Concorde

Przekleństwo wyboru – 6 porad jak uniknąć frustracji i dysonansu podecyzyjnego

– Toksyczny materializm – dlaczego odbiera szczęście i obniża samoocenę

Heurystyka kotwiczenia – jak wpływa na decyzje biznesowe i osobiste

Niechęć do strat – kiedy bywa pułapką

Hedonistyczna adaptacja i jej destrukcyjna skutki

Prokrastynacja (odwlekanie) – 4 sytuacje, kiedy bywa pomocna

Toksyczne porównania – zwalcz je i uwolnij pozytywną energię

– Pieniądze a szczęście cz. 1 i 2.

Negatywne myślenie – dlaczego przychodzi łatwo

Więcej o coachingu finansowym