Polecam książkę Psychologia zachowań konsumenckich

Polecam fascynującą książkę „Psychologia zachowań konsumenckich” autorstwa wybitnych psychologów – Andrzeja Falkowskiego i Tadeusza Tyszki. Psycholodzy w ciekawy sposób opisują, jak na nasze decyzje zakupowe wpływają pułapki myślenia, błędy poznawcze, emocje, procesy uczenia się. W praktyczny sposób pokazują, jak konstruować skuteczne reklamy oraz strategie marketingowe. Wyjaśniają, skąd bierze się dysonans pozakupowy, jak reagujemy na cenę i markę.

Psychologia zachowań konsumenckich zainteresowała mnie już podczas studiów socjologicznych. Wiedza ta bardzo przydała mi się podczas prowadzenia przez kilkanaście lat projektów marketingowych dla firm, a także przy zdobyciu certyfikatu z Coachingu Finansowego.

Zapraszam do oglądania serii moich filmików poświęconych psychologii, podejmowaniu decyzji i Coachingowi finansowemu.

Zachęcam do skorzystania z moich indywidualnych sesji coachingu finansowego, jeśli chcesz:

– Poradzić sobie ze stresem i kryzysem emocjonalnym, których źródłem są pieniądze/ sytuacja finansowa.

– Dowiedzieć się, w jaki sposób Twoje przekonania mogą wspierać lub utrudniać zdrowe podejście do pieniędzy, oszczędzania, wydawania, zarabiania, inwestowania itp.

– Wdrożyć przekonania, nawyki i działania, które ułatwią Ci osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego.

– Uniknąć pułapek psychologicznych przy podejmowaniu decyzji finansowych, zakupowych i biznesowych.

– Zdiagnozować swój „psychologiczny” profil tożsamości finansowej i postawy wobec pieniądza oraz przełożyć go na skuteczność w osiąganiu celów i budowaniu stabilnej sytuacji finansowej.

– W zdrowy sposób wyznaczyć swoje cele finansowe oraz opracować plan ich osiągnięcia – z uwzględnieniem kluczowych wartości, ważności i ekologii celu.

– Odkryć, w jaki sposób pieniądz wpływa pozytywnie i negatywnie na Twoje emocje, reakcje i działania oraz jak tym konstruktywnie zarządzać, aby osiągnąć szczęście i dobrostan.

– Poznać, w jaki sposób Twoja osobowość wpływa na osiąganie celów finansowych i jak to efektywnie wykorzystać w tworzeniu strategii działań.

Uwaga – Coaching finansowy to nie jest doradztwo finansowe ani inwestycyjne!

Więcej