Pakiet antyStresowy – stwórz go! filmik

Nie da się całkowicie wyeliminować stresu z naszego życia. Dlatego warto opracować swój pakiet antystresowy, a więc listę rzeczy, które pomagają radzić sobie w trudnych sytuacjach. Im głębszą masz świadomość, co pozwala Ci naładować akumulatory i przywrócić energię mentalną, tym łatwiej będzie wyjść z sytuacji trudnych czy kryzysowych.

Obejrzyj filmik

Ograniczenia i drastyczne zmiany w naszym życiu osobistym i zawodowym wprowadzone w związku z koronawirusem kosztują nas dużo stresu, napięcia i problemów. Uderzyło to w naszą psychikę, emocje, relacje i codzienne funkcjonowanie. Ale pokazało także, co naprawdę jest dla nas ważne. Co przynosi nam szczęście, odprężenie i pozytywne emocje.

Warto na gorąco wyciągnąć wnioski i je spisać, aby mieć gotową listę przydatną w kolejnych stresujących chwilach, które wcześniej czy później znów przyjdą.

Większość ludzi – łącznie ze mną – najbardziej tęskniła za wolnością, kontraktem z naturą, aktywnością na świeżym powietrzu. Za spotkaniami z bliskimi i drobnymi przyjemnościami, jak pójście do kawiarni, restauracji czy klubu fitness. Osobiście nie znam nikogo, kto tęskniłby do jeszcze większego telewizora czy droższego auta! A przecież na co dzień wiele osób wydaje pieniądze na te rzeczy, które w sytuacji zamknięcia w domu i ogromnego napięcia wcale nie poprawiały nastroju! Pomyśl o tym, tworząc swój pakiet antystresowy.

Zachęcam do udziału w moich indywidualnych szkoleniach z umiejętności psychospołecznych np.

Skuteczne radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami

oraz do lektury mojego artykułu Dobry i zły stres opublikowanego na portalu Medycyna i Pasje