Kryzys – czego Cię nauczył? filmik

Kryzysy są cennym źródłem informacji o nas samych, naszych związkach czy szefach. Wykorzystaj okazję i sprawdź, czego możesz nauczyć się z trudnych, stresujących sytuacji. Zrób ćwiczenie i wyciągnij konstruktywne wnioski! To jeden z elementów wzrostu pokryzysowego. „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” – jak napisała noblistka Wisława Szymborska.

Obejrzyj filmik

Ważne jest przyjrzenie się, co kryzysowa sytuacja pokazała o naszej psychice, reagowaniu na stres, przekonaniach itp. To może być też cenna wskazówka, nad jakimi zasobami i umiejętnościami powinniśmy popracować, aby lepiej poradzić sobie w kolejnych trudnych sytuacjach. Kryzysy to także sprawdzian dla naszych relacji.

Dla jednych trudna sytuacja będzie oznaczać jedynie większy stres i wysiłek, a czasem nawet ekscytujące wyzwanie. Inni mogą wpaść w kryzys emocjonalny, a nawet depresję. Ale nawet te osoby, które znalazły się w kryzysie mogą doświadczyć wzrostu pokryzysowego i wyjść wzmocnione, bardziej pewne siebie oraz dokonać pozytywnego przewartościowania w swoim życiu.

Zachęcam do skorzystania z moich sesji coachingu kryzysowego.

Coaching kryzysowy służy pomocy osobom, które znalazły się w umiarkowanym bądź lekkim kryzysie lub w ciężkim stresie. Praca z klientem w ramach coachingu kryzysowego składa się z dwóch etapów:
1. Elementów interwencji kryzysowej
2. Coachingu klasycznego.

Celem coachingu kryzysowego jest nie tylko przywrócenie klientowi dostępu do jego zasobów (np. poczucia kompetencji i poczucia własnej wartości) oraz pomoc w powrocie do optymalnego funkcjonowania, ale także uzyskanie wzrostu pokryzysowego (o ile klient chce pójść dalej, a nie tylko wrócić do równowagi).

Od lat pracuję z klientami zarówno nad rozwojem ich umiejętności psychospołecznych (np. radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami), jak i podniesieniem samooceny, zmianą destrukcyjnych przekonań lub nawyków oraz opracowaniem planu działania, aby wyjść z trudnej sytuacji.

Jeśli ktoś czuje, że ciężko mu samemu dać sobie radę w stresującej lub kryzysowej sytuacji, im szybciej skorzysta z profesjonalnego wsparcia, tym lepiej.

Więcej o coachingu kryzysowym i zdobytych przeze mnie uprawnieniach Coacha Kryzysowego

zaś o coachingu kryzysowym w biznesie.

Zachęcam do udziału w moich indywidualnych szkoleniach z umiejętności psychospołecznych np.

Skuteczne radzenie sobie ze stresem i negatywnymi emocjami

oraz do lektury mojego artykułu Dobry i zły stres