Siła małych sukcesów – filmik

Jak podnieść poczucie własnej wartości i wiarę w siebie? Jak pokonać wewnętrznego krytyka? Osiągać sukcesy? Zwiększyć motywację i skuteczniej osiągać cele? Wykonaj ćwiczenie i poznaj siłę małych sukcesów!

Obejrzyj filmik

Jak pisał Charles Duhig w bestsellerowej książce Siła nawyku: „Ogromna liczba badań wykazała, że małe zwycięstwa mają olbrzymią moc i wywierają wpływ zupełnie nieproporcjonalny do osiągnięć idących z nimi w parze. Małe zwycięstwa napędzają zmiany, przekształcając małe przewagi we wzorce, przekonując ludzi, iż większe osiągnięcia są w ich zasięgu.”

Wykształcenie w sobie nawyku celebrowania sukcesów skutecznie pomoże Ci podnieść samoocenę i efektywność własną. Doda automotywacji i wytrwałości. Bo przecież abyś w ogóle podjął działanie i konsekwentnie je kontynuował, musisz wierzyć, że masz duże szanse powodzenia. Jeśli postrzegasz siebie jako osobę, która często osiąga sukcesy i realizuje cele, to łatwiej Ci będzie odnieść kolejne zwycięstwa. Pamiętaj, że „sukces napędza sukces, zaś porażka generuje porażkę”! Pokaż swojemu wewnętrznemu krytykowi, jak wiele osiągasz!

Polecam również mój artykuł Jak zneutralizować wewnętrznego krytyka.