Filmik Błędy szefów: 1# Pycha

Jakie błędy najczęściej popełniają szefowie? Z czego wynikają? Co możesz zrobić, aby ustrzec się tych pułapek i stać się szanowanym liderem? Zaczniemy od pychy

Obejrzyj filmik

Rozpoczynamy cykl o najczęstszych błędach, jakie popełniają szefowie. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu oraz setkach rozmów z menedżerami i pracownikami opowiemy, jakie błędy w zarządzaniu pracownikami są szczególnie destrukcyjne. Zarówno dla zespołu, jak i w dłuższej perspektywie także dla samych przełożonych.

Wskażemy, na czym budować autentyczne przywództwo i w jaki sposób szef może pracować nad sobą oraz szlifować swoje kompetencje, aby stać się prawdziwym liderem. Jak nauczyć się konstruktywnie przyjmować feedback i pozytywnie czerpać z zasobów swojego zespołu.

Na początek zajmiemy się pychą – czyli przekonaniem szefa, że jest najmądrzejszy, nieomylny, zawsze ma najlepsze pomyły, więc nie musi słuchać opinii podwładnych…

W kolejnym odcinku opowiemy, jakie są konsekwencje, gdy szef nie chce przyjmować do zespołu ludzi lepszych od siebie i jak ta strategia się obraca przeciwko samemu szefowi.

Obejrzyj filmik

Zapraszam!