Filmik „Naucz się prosić asertywnie – to ważne!”

Jesteś sfrustrowana, że nie dostajesz w relacjach tego, czego pragniesz? Kolejny raz nie potrafiłeś poprosić o pomoc? Harujesz ponad siły, zamiast postarać się o wsparcie? Naucz się, jak prosić asertywnie!

Obejrzyj mój filmik „Naucz się prosić asertywnie – to ważne!”

Niektórzy moi klienci – także na stanowiskach kierowniczych – często przyznają, że ciężko jest im poprosić o pomoc w pracy czy w życiu osobistym. Bywa to dla nich jeszcze trudniejsze niż asertywna odmowa. W efekcie pracują ponad siły. Starają się w związkach, a potem często mają żal i czują się wykorzystywani, gdyż sami nie otrzymują tego, co jest dla nich ważne. Co gorsza, zdarza się, że inni nawet nie widzą, jak bardzo tamci potrzebują wsparcia.

Zamiast jasno powiedzieć, na czym im zależy, liczą, że inni sami się domyślą i zaoferują pomoc bez poproszenia ich. To błąd, który może skutkować zniszczeniem relacji i wzajemnymi żalami!

Nie czekaj, aż inni zaczną czytać w Twoich myślach. Nie wchodź w rolę cierpiętnicy, siłaczki ani „Zosi Samosi”! To nie jest zdrowe ani dla Ciebie ani dla bliskich. Naucz się prosić o pomoc czy przysługę w otwarty i czytelny sposób. Bez manipulacji lub szantażu emocjonalnego.

Obejrzyj mój filmik i naucz się prosić asertywnie!

Więcej o asertywności i rozwoju umiejętności psychospołecznych dowiesz się na mojej stronie

www.twoja-psyche.pl

Przeczytaj również mój artykuł „Jak prosić asertywnie?” opublikowany na portalu Medycyna i Pasje.

Zapraszam do skorzystania z moich szkoleń indywidualnych i grupowych dot. asertywności:

– Zwiększ swoją asertywność i buduj partnerskie relacje w życiu osobistym i zawodowym (indywidualny trening asertywności)

– Asertywność w budowaniu relacji w życiu prywatnym i zawodowym (szkolenie grupowe)

– Budowanie asertywności w relacjach z pacjentami i współpracownikami (szkolenie dla lekarzy i pielęgniarek)

Zapraszam!