Filmik Zdrowie a coaching kariery

Chcesz wiedzieć, jaki wpływ na karierę zawodową ma Twoje zdrowie i dobrostan psychiczny? Co warto brać pod uwagę przy wyborze pracy? Spójrz na zdrowie i kondycję psycho-fizyczną jako na cenny zasób w karierze zawodowej.

Obejrzyj mój filmik

Niestety często zapominamy, zwłaszcza gdy jesteśmy młodzi, że w każdej pracy – także umysłowej – stan naszego organizmu ma ogromne znaczenie. Wpływa na naszą efektywność, satysfakcję oraz to, jak bardzo wykonywanie danej pracy będzie dla nas obciążające. Przykładowo: trudno pisać kreatywne teksty czy programy komputerowe cierpiąc z powodu migreny…

Bywa, że z powodów zdrowotnych musimy zmienić ścieżkę zawodową. Wypalenie zawodowe, syndrom chronicznego zmęczenia, depresja, lęki, choroby psychosomatyczne i autoimmunologiczne to tylko niektóre przykłady problemów zdrowotnych, które wpływają na zdolność do pracy.

Także rodzice powinni pamiętać, że nadwaga, cukrzyca, problemy ze wzrokiem czy kręgosłupem mogą dziecku znacząco ograniczyć możliwości wyboru zawodu lub przejście przez obowiązkowe badania medycyny pracy.

Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze zawodu.

Zadbaj o zdrowie i dobrostan (well-being) zanim organizm wystawi Ci słony rachunek!

Obejrzyj mój filmik