Udział w webinarze dot. dobrobytu finansowego

Polecam całodzienny webinar „Jak skutecznie, trwale i systematycznie budować bezpieczeństwo i dobrobyt finansowy” prowadzony przez psychologa Piotra Łabuza.

Dla mnie szczególnie przydatny był ” Osobowościowy Profil Finansowy ” oraz dwa inne testy, jakie każdy uczestnik na sobie wykonał podczas tego webinaru.

Piotr jak zawsze w konkretny sposób przedstawił, jakie cechy psychologiczne, przekonania i działania sprzyjają osiąganiu dobrostanu finansowego, a jakie to utrudniają. Opierał się na badaniach naukowych. Logicznie obalił też mity pop-psychologii dot. pieniądza i bogacenia się.

Piotr mówił też o książce „Finansowy Ninja” Michała Szafrańskiego, którą ja również od lat rekomenduję moim klientom:) Polecam także bloga Macieja Samcika subiektywnie o finansach.

Podczas coachingu kariery wiele razy okazywało się, że moi klienci przez brak poduszki finansowej i swoje podejście do pieniędzy wpędzali się w kłopoty np. nie mogli odejść z toksycznych firm lub wykonywali pracę, która ich niszczyła: (

Bywało, że tematem moich sesji z klientami były właśnie:

– przekonania, nawyki i podejście do zarabiania, wydawania pieniędzy i oszczędzania

–  budowanie nawyku świadomej kontroli wydatków

– umiejętność powstrzymywania się od przesadnych zakupów (i dawanie się wkręcać reklamom typu „bo jestem tego warta”)

– uczenie się pracy na celach z gratyfikacją (nagrodą) odroczoną w czasie

– zwiększanie odporności na chwyty stosowane przez handlowców…

Na szczęście każdy może dużo zrobić, aby w zdrowszy dla siebie sposób podchodzić do pieniędzy:)