filmik Asertywne przyjmowanie komplementów – na czym polega?

Jak zareagować na komplement, aby nie wyjść na narcyza? Jak przestać być szarą myszką i czuć się zawstydzoną, gdy ktoś nas chwali? Jak dobrze mówić o sobie bez zarozumiałości? Naucz się asertywnego przyjmowania komplementów!

Obejrzyj mój filmik

Kiedy prowadzę z klientami symulację rozmowy kwalifikacyjnej, aby przygotować ich do rozmowy o pracę, okazuje się, że wiele osób ma problem z mówieniem o swoich mocnych stronach i osiągnięciach. Także podczas cyklicznych rozmów oceniających jest im trudno zaprezentować się z najlepszej strony i pokazać swoje osiągnięcia (a od tego zależy przecież premia czy awans!). Stanowi to duże utrudnienie w rozwoju kariery zawodowej. 

Klienci przyznają, że wciąż dźwięczy im głowie wierszyk Jana Brzechwy „Samochwała w kącie stała. I wciąż tak opowiadała: Zdolna jestem niesłychanie. Najpiękniejsze mam ubranie (…) Jestem mądra, jestem zgrabna, Wiotka, słodka i powabna”…

Mówią, że choć tak bardzo pragną głasków, docenienia i pochwał zarówno w życiu prywatnym, jak i w pracy, to czują się wręcz zakłopotani, gdy je słyszą. Zamiast się ucieszyć i podziękować, odruchowo deprecjonują swoje osiągnięcia, umniejszają zasługi i kompetencje. A potem mają do siebie pretensje, że znów nie umieli odpowiednio zareagować i tylko zniechęcili innych do mówienia im miłych rzeczy…

Z mojego filmiku dowiesz się, dlaczego tak ważne jest, aby przyjmować komplementy w sposób asertywny oraz jak się tego nauczyć.

Więcej o asertywności znajdziesz w moich artykułach (np.):

Jak asertywnie przyjmować komplementy? – artykuł opublikowany na portalu Medycyna i Pasje

Czy asertywności można nauczyć się na szkoleniu? – artykuł opublikowany na portalu szkoleniowców treco.pl

Zapraszam do skorzystania z moich szkoleń indywidualnych i grupowych dot. asertywności:

– Zwiększ swoją asertywność i buduj partnerskie relacje w życiu osobistym i zawodowym (indywidualny trening asertywności)

– Asertywność w budowaniu relacji w życiu prywatnym i zawodowym (szkolenie grupowe)

– Budowanie asertywności w relacjach z pacjentami i współpracownikami (szkolenie dla lekarzy i pielęgniarek)