Filmik – ograniczające przekonania. Jak przełamać?

Ograniczające przekonania pozbawiają wiary w siebie. Blokują osiąganie celów. Podcinają skrzydła. Odbierają motywację do działania. Powodują, że tracisz wiele życiowych szans! Chcesz poznać 3 praktyczne wskazówki, jak skutecznie przełamać samoograniczające przekonania?

Obejrzyj mój filmik

Samoograniczające przekonania to stwierdzenia mówiące o tym, że coś z założenia jest poza naszym zasięgiem. Mogą dotyczyć zarówno życia osobistego (np. „W moim wieku już za późno na nowy związek”), jak i zawodowego (np. „Jestem już za stary na zmianę pracy”).

Bezkrytycznie wierzymy w samoograniczające przekonania, choć ściągają nas w dół. Utrudniają wykorzystywanie naszego potencjału. Powodują, że nie dostrzegamy pojawiających się możliwości. Sprawiają, że rezygnujemy z ważnych dla nas rzeczy, gdyż „i tak nie mamy na to żadnej szansy”.

Podczas moich sesji coachingowych oraz szkoleń często pojawia się problem samoograniczających przekonań. Pomagam klientom w ich zdiagnozowaniu i przełamaniu, aby odzyskali wiarę w siebie i mogli efektywnie osiągać cele.

Pracuję z klientami również nad tym, aby nauczyli się dostrzegać różnicę między swoimi słabymi stronami (które każdy posiada) a samoograniczającymi przekonaniami.

Jeśli chcesz poznać 3 praktyczne wskazówki, jak skutecznie przełamać samoograniczające przekonania, obejrzyj mój filmik.

Więcej na temat przełamywania samoograniczających przekonań znajdziesz w moim artykule opublikowanym na portalu Medycyna i Pasje