Filmik Jak radzić sobie z pesymizmem? Poznaj POTĘGĘ MYŚLENIA NIENEGATYWNEGO!

Nie każdy z natury jest optymistą. Ale każdy może zmienić sposób postrzegania świata na bardziej pozytywny! Wyjść z katastrofizowania i czarnowidztwa. Zwiększyć poziom odczuwanej satysfakcji z życia. Rozwiązaniem jest „potęga myślenia nienegatywnego”.

Pesymizm odbiera radość życia i motywację do działania. Powoduje, że rezygnujesz, zanim spróbujesz. Nie wierzysz w swoje możliwości. Tracisz energię na zamartwianie się na zapas. Żyjesz w ciągłym lęku przed tym, co złego może się wydarzyć, zamiast cieszyć się tym, co dobrego Cię już spotkało. Chcesz zerwać z czarnowidztwem, ale nie wiesz jak? A może bliska Ci osoba tak właśnie działa i próbujesz jej pomóc?

Wskazówki znajdziesz w moim filmiku na YouTube!

Podczas prowadzonych szkoleń słyszałam od niektórych uczestników, że próbowali stać się optymistami, ale jest to zbyt odległe od ich natury. Pytali, czy jest dla nich jakieś rozwiązanie. Odpowiadałam, że pomocna jest praca nad przekonaniami i sposobem reakcji na trudne sytuacje, ale przede wszystkim odkrycie potęgi myślenia nienegatywnego. Już to znacząco poprawia jakość życia.

Jak wyjaśnia prof. psychologii Martin Seligman, jeden z twórców nurtu psychologii pozytywnej i treningu optymizmu:  „Wyuczony optymizm nie jest odkryciem potęgi „pozytywnego myślenia”.(…) Istotne jest to, co myślimy, kiedy spotykają nas niepowodzenia. Ważna jest technika myślenia „nienegatywnego”. Główna technika optymizmu polega na odrzuceniu zgubnych dla nas stwierdzeń, które przychodzą nam nas myśl, kiedy spotykają nas niepowodzenia będące udziałem wszystkich ludzi.”

Gorąco polecam książki prof. Seligmana, zwłaszcza fascynujący poradnikOptymizmu można się nauczyć. Jak zmienić swoje myślenie i swoje życie”, który zawiera wiele praktycznych ćwiczeń oraz arkusze autodiagnozy.

Osoby chcące nauczyć się zdrowego optymizmu i uwolnić się od pesymizmu oraz zamartwiania się zapraszam na moje warsztaty „Optymizm kontra (samo)ograniczające przekonania”, które prowadzę zarówno dla grup, jak w wersji indywidualnych sesji 1 na 1.