Filmik ASERTYWNOŚĆ w budowaniu relacji – jak pomaga?

Chcesz być bardziej asertywny, ale boisz się odrzucenia i krytyki? Pragniesz zbudować partnerski związek oparty na otwartości i wyrażaniu siebie? Masz już dość poświęcania się? Zastanawiasz się, czy można stawiać granice zachowując jednocześnie dobre relacje?

Kiedy prowadzę indywidualne i grupowe szkolenia z asertywności, klienci często mówią że chcieliby stać się bardziej asertywni i otwarci w relacjach, ale boją się, że zostaną przez to odrzuceni i nielubiani. Tymczasem to właśnie asertywność pomaga budować zdrowe, partnerskie związki i przyjaźnie. Pozwala uniknąć wielu nieporozumień, wzajemnych żalów i frustracji. Sprawia, że potrzeby obu stron są zaspokojone w znaczenie większym stopniu niż gdy ludzie poświęcają się lub używają szantażu emocjonalnego, aby otrzymać to, na czym im zależy.

Osoby asertywne mogą być życzliwe, pomocne czy wręcz altruistyczne. Jednak nie robią tego ze strachu, poczucia winy czy obowiązku, lecz z własnego wyboru. Dlatego kiedy komuś pomagają lub idą na kompromis, dobrze się z tym czują i nie wypominają innym, tego co dla nich zrobiły.

Więcej o tym, w jaki sposób asertywność pomaga w budowaniu relacji, znajdziesz w moim filmiku na kanale YouTube Twoja Kariera i Psyche.

W kolejnych odcinkach opowiem o:

– Asertywnym przyjmowaniu komplementów

– Asertywnym proszeniu

– Najczęstszych błędach popełnianych przy mówieniu NIE

Zapraszam do obejrzenia!

Więcej o asertywności znajdziesz w moich artykułach (m.in.):

Czy asertywności można nauczyć się na szkoleniu? – artykuł opublikowany na portalu szkoleniowców Treco.pl

– Dlaczego warto być zdrowym egoistą? – artykuł opublikowany na portalu Medycyna i Pasje

Zapraszam do skorzystania z moich szkoleń indywidualnych i grupowych dot. asertywności:

– Zwiększ swoją asertywność i buduj partnerskie relacje w życiu osobistym i zawodowym (indywidualny trening asertywności)

– Asertywność w budowaniu relacji w życiu prywatnym i zawodowym (szkolenie grupowe)

– Budowanie asertywności w relacjach z pacjentami i współpracownikami (szkolenie dla lekarzy i pielęgniarek)