Filmik MOBBING w pracy? Co możesz zrobić?

W moim filmiku mówię o tym, co możemy zrobić, gdy dotknął nas mobbing.

Podaję też praktyczne ćwiczenia, które pomogą Ci skutecznie chronić poczucie własnej wartości, zachować wiarę w siebie oraz zmobilizować się do szukania zdrowszego miejsca pracy.

Ofiarą mobbingu może stać się każdy! Co możesz zrobić, gdy Ty lub ktoś bliski staje się obiektem przemocy psychicznej w pracy? Jak ochronić poczucie własnej wartości i kompetencji? Jak zmobilizować się do szukania pracy?

Odpowiedź znajdziesz na moim kanale na YouTube „Twoja kariera i psyche

Zapraszam do oglądania 🙂

Pracowałam z wieloma klientami, którzy byli ofiarami mobbingu. Celem coachingu kariery i doradztwa zawodowego w takich przypadkach jest nie tylko przeanalizowanie różnych możliwości zawodowych czy przygotowanie do rozmów kwalifikacyjnych, ale najtrudniejsze jest odbudowanie w ofiarach mobbingu poczucia własnej wartości i wiary w siebie.

Mobbing uderza w wizerunek pracownika, jego pozycję zawodową, relacje ze współpracownikami. Nie tylko głęboko rani, ale często odbiera poczucie własnej wartości, kompetencji i przydatności zawodowej. Mobbing może doprowadzić do depresji, załamań nerwowych, lęków oraz chorób psychosomatycznych.

Najgorsze jest to, że wiele osób zamiast uciekać, latami tkwi w toksycznej firmie. Uwierzyło, że „do niczego się nie daje”, „nic sobą nie reprezentuje” i że „ma cieszyć się, że jeszcze go tu trzymają, bo nie znajdzie lepszej pracy”…

Więcej o mobbingu i radzeniu sobie z presją znajdziesz w moich artykułach:

Jak w pracy wyjść z roli wybawiciela i nie skończyć jako ofiara?

Nie spełniam oczekiwań – i dobrze mi z tym!

Jesteś zbyt… miły? To niedobrze!

Zapraszam do skorzystania z moich szkoleń dot. przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji