Dyskryminacja osób 50+ na rynku pracy. Moje zdjęcia i post poruszyły ten problem społeczny. Filmik

Co sprawiło, że mój post obejrzało już ponad 157 TYS. osób, ponad 2 TYS. polubiło, zaś ponad 200 skomentowało? W czym tkwiła jego siła? Dlaczego tak bardzo poruszył tak wielu ludzi i wywołał dyskusję o ważnym społecznie problemie? O tym rozmawiam z Agnieszką Łukaszewicz, wspaniałą fotografką, której zdjęciom zawdzięczam ten niesamowity rezultat 🙂

Post i zdjęcia na LinkedIn

Od lat gorąco zachęcam pracodawców do zatrudniania osób 50+, gdyż swoją energią przebijają wielu 30latków! A ponadto mają ogromne doświadczenie zawodowe i życiowe oraz są odpowiedzialnymi, rzetelnymi i zaangażowanymi pracownikami.

Podczas moich szkoleń dot. różnorodności pokoleniowej oraz budowania wizerunku pracodawcy podkreślam, że dyskryminowanie pracowników 50plus szkodzi nie tylko im, ale także pracodawcom oraz całemu społeczeństwu.

Jednak żadne moje artykuły, posty ani szkolenia nie były w stanie dotrzeć z tym przesłaniem do szerszej grupy osób – a zwłaszcza do pracodawców, menedżerów i rekruterów.

Aż do tamtego posta ze zdjęciami, które Agnieszka wykonała mi na 48 urodziny.

A fakty są takie, że:

●„W ciągu dwóch najbliższych dekad ubędzie 4,5 miliona osób w wieku produkcyjnym (20 – 49 lat), a przybędzie 1,5 mln osób w wieku 50-59 lat.”

●Zatrudnienie pokolenia silver ułatwiłoby zapełnienie luki kompetencyjnej w najbliższej przyszłości.

●Kto pierwszy ten lepszy! Kto wyzbędzie się stereotypów i wprowadzi Silver Generation do swojej firmy ten wygra długodystansowy wyścig.

●A mamy wiele do nadrobienia, gdyż w gronie krajów OECD zajmujemy 30 pozycję (na 35 możliwych) pod kątem zatrudnienia pracowników 55+

●W grupie 40 plus i 50 plus są największe rezerwy specjalistów, ekspertów i doświadczonych talentów.”

Dane z Raportu Future 2022/2023. Rynek pracy i kompetencje przyszłości opracowanego przez Katarzynę Syrówkę