Twoja przeszłość nie jest stała! Jak zmiana postrzegania minionych wydarzeń wpływa na emocje? Filmik

Czasu nie można cofnąć. Jednak zmieniając nasze postrzeganie minionych wydarzeń od nowa budujemy swoją przeszłość – na plus lub na minus. Jak to się dzieje? Dlaczego zmiana interpretacji tego, co się wydarzyło, jest ważnym elementem coachingu kryzysowego i psychoterapii?

Obejrzyj filmik

Więcej o Kryzysie emocjonalnym znajdziesz w filmikach

Kryzys emocjonalny – jak dać sobie radę?

Kryzys emocjonalny – od czego zależy, czy do niego dojdzie? Dlaczego tak różnie reagujemy na stres i trudne sytuacje? Czym jest wzrost pokryzysowy? W jaki sposób nasze przekonania oraz interpretacja wydarzeń wpływa na poziom odczuwanego stresu? Jakie zasoby mogą nam pomóc w konstruktywnym radzeniu sobie ze stresem? O co warto zadbać, aby lepiej przejść kryzysową sytuację? Dlaczego w kryzysie warto przewartościować nasze życie i relacje? Czy u każdej osoby kryzysowa sytuacja wywoła załamanie psychiczne, traumę lub depresję?

Filmik

Kryzys wieku średniego?

Panuje przekonanie, że okres po 35 roku to „kryzys wieku średniego”. Jednak psycholodzy określają ten czas jako „przełom połowy życia” – a nie kryzys. Skąd ta zmiana? Od czego zależy, czy wystąpi u nas w tym wieku kryzys emocjonalny? Jak dokonać życiowego bilansu, aby nie stał się źródłem frustracji, przygnębienia i żalów?

Filmik

Kryzys – czego Cię nauczył?

Kryzysy są cennym źródłem informacji o nas samych, naszych związkach czy szefach. Wykorzystaj okazję i sprawdź, czego możesz nauczyć się z trudnych, stresujących sytuacji. Zrób ćwiczenie i wyciągnij konstruktywne wnioski! To jeden z elementów wzrostu pokryzysowego. „Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” – jak napisała noblistka Wisława Szymborska. Ważne jest przyjrzenie się, co kryzysowa sytuacja pokazała o naszej psychice, reagowaniu na stres, przekonaniach itp. To może być też cenna wskazówka, nad jakimi zasobami i umiejętnościami powinniśmy popracować, aby lepiej poradzić sobie w kolejnych trudnych sytuacjach. Kryzysy to także sprawdzian dla naszych relacji.

Filmik

Zachęcam do skorzystania z moich sesji coachingu kryzysowego.

Więcej

Coaching kryzysowy służy pomocy osobom, które znalazły się w umiarkowanym bądź lekkim kryzysie lub w ciężkim stresie. Praca z klientem w ramach coachingu kryzysowego składa się z dwóch etapów:
1. Elementów interwencji kryzysowej
2. Coachingu klasycznego.

Celem coachingu kryzysowego jest nie tylko przywrócenie klientowi dostępu do jego zasobów (np. poczucia kompetencji i poczucia własnej wartości) oraz pomoc w powrocie do optymalnego funkcjonowania, ale także uzyskanie wzrostu pokryzysowego (o ile klient chce pójść dalej, a nie tylko wrócić do równowagi).

Od lat pracuję z klientami zarówno nad rozwojem ich umiejętności psychospołecznych (np. radzenia sobie ze stresem i trudnymi emocjami), jak i podniesieniem samooceny, zmianą destrukcyjnych przekonań lub nawyków oraz opracowaniem planu działania, aby wyjść z trudnej sytuacji.

Jeśli ktoś czuje, że ciężko mu samemu dać sobie radę w stresującej lub kryzysowej sytuacji, im szybciej skorzysta z profesjonalnego wsparcia, tym lepiej. Więcej o coachingu kryzysowym i zdobytych przeze mnie uprawnieniach Coacha Kryzysowego