Niska samoocena, samoograniczające przekonania, a nawet Syndrom oszusta to problemy, nad którym regularnie pracuję z klientami. Masz niską samoocenę, pomimo że inni Cię podziwiają? Żyjesz w ciągłym lęku przed porażką, pomimo wielu sukcesów?
– Jeśli chcesz skutecznie popracować nad swoimi autodestrukcyjnymi przekonaniami i wzmocnić poczucie własnej wartości, zapraszam na indywidualne sesje
Jednym z powodów zaniżonej samooceny może być syndrom oszusta (ang. imposter syndrome)! Na czym polega? Jak go u siebie zdiagnozować? Dlaczego kolejne awanse, zrealizowane cele i pochwały nie podnoszą Twojej wiary w siebie?
Obejrzyj mój krótki filmik:
Chcesz podnieść samoocenę i pewność siebie?
Czujesz, że przez niskie poczucie własnej wartości omija Cię wiele wartościowych rzeczy w życiu prywatnym i zawodowym?
Zapraszam na indywidualny warsztat, na którym dowiesz się:
- Na czym budować zdrowe poczucie własnej wartości?
- Jak przełamać samoograniczające przekonania?
- Jak chronić poczucie własnej wartości, gdy padniesz ofiarą mobbingu?
- Jak polubić siebie bez wpadania w narcyzm i egoizm?
- Jak znaleźć równowagę między JA realnym, idealnym a powinnościowym?
- Jak korzystać z uzasadnionego feedbacku, ale nie brać sobie do serca tego niesprawiedliwego i krzywdzącego?
Porozmawiam z Tobą również o:
- W jakich sytuacjach i przy jakiego typu osobach Twoje poczucie własnej wartości maleje?
- Skąd się wzięła Twoja niska samoocena?
- Jakie zachowania i komunikaty werbalne oraz niewerbalne powodują, że zaczynasz wątpić w siebie? Dlaczego tak się dzieje i skąd się wzięło? Co możesz zrobić, aby skutecznie przełamać ten schemat?
- Pułapce perfekcjonizmu i jej przełożeniu na poczucie własnej wartości.
- Dlaczego nastawienie się na spełnianie oczekiwań innych może zachwiać naszym poczuciem własnej wartości? Jak z tego wyjść?
- Jak odróżnić konstruktywną informację zwrotną od niesprawiedliwej lub uogólnionej krytyki?
Psychoterapeuta i pisarz Nathaniel Branden mądrze napisał:
„Osiągnęliśmy taki punkt w historii, kiedy poczucie własnej wartości, które zawsze stanowiło niezwykle ważną potrzebę psychologiczną, stało się pilną potrzebą ekonomiczną – cechą nieodzowną dla umiejętności przystosowania się w coraz bardziej złożonym, prowokującym i konkurencyjnym świecie. (… ) Nowoczesna organizacja nie może już być organizacją kierowaną przez kilku ludzi, którzy myślą, oraz wielu ludzi, którzy jedynie robią to, co im się powie. Dziś, oprócz wyższego poziomu wiedzy i umiejętności wśród tych, którzy je tworzą, organizacje wymagają także wyższego poziomu niezależności, polegania na własnych siłach, wiary w samego siebie oraz umiejętności wykazywania inicjatywy – jednym słowem większego poczucia własnej wartości.”
„Poczucie własnej wartości w wieku informacji”, w „Organizacja przyszłości”, red. F. Hesselbein, M.Goldsmith, R. Beckhard, Wydawnictwo Business Press, Warszawa 1998.
Więcej o tym, jak możesz budować zdrowe poczucie własnej wartości oraz jak je chronić w obliczu mobbingu czy niesprawiedliwej krytyki dowiesz się na moim warsztacie.
WYKONAJ PIERWSZY KROK i zapisz się : )
Zapraszam!