Bezpłatny warsztat Optymizm kontra (samo)ograniczające przekonania

Czujesz, że w Twoim życiu przydałoby się więcej optymizmu a mniej przekonań, które ciągną Cię w dół? Zauważasz problemy, jakie wynikają z Twojego „katastrofizowania i czarnowidztwa”? A może już przekonałeś się na własnej skórze, że metody typu „jestem zwycięzcą” nie działają? Zawiodły Cię „,magiczne rozwiązania”?

Jeśli chcesz zmienić ten scenariusz, przyjdź na mój BEZPŁATNY warsztat Optymizm kontra (samo)ograniczające przekonania w czwartek 13 czerwca 2019 r. godz. 18:00 – 20:00.

Zapraszam na mój bezpłatny warsztat, na którym dowiesz się:

  • Czym różni się aktywny optymizm od myślenia życzeniowego?
  • W jaki sposób optymizm pomaga uniknąć wpadnięcia w marazm, bierność i bezradność?
  • Jak metoda prof. Seligmana pozwala przełamać pesymizm?
  • Czym charakteryzuje się zdrowy optymizm i jak go w sobie zbudować?
  • Jak skutecznie przełamać samoograniczające przekonania?
  • Jakie pułapki wiążą się z szukaniem łatwych rozwiązań dla trudnych problemów?
  • Jakie korzyści dają metody coachingowe w kształtowaniu konstruktywnych przekonań i nawyków?

Warsztat odbędzie się w „Domu Sąsiedzkim na Ulrychowie”, ul. Jana Olbrachta 9, Wola.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy drogą mailową mal.ulrychow@fundacja-hereditas.pl lub osobiście w „Domu Sąsiedzkim na Ulrychowie”.

Jak przełamać samoograniczające przekonania?

 „Jestem za stara na zmianę zawodu”, „Nie nadaję się do prowadzenia własnej firmy”, „Już za późno na naukę gry na pianinie”… To są właśnie samoograniczające przekonania. Choć blokują nam osiąganie celów i pozbawiają wiary w siebie, to zwykle nawet nie próbujemy ich zweryfikować. Jak je przełamać?

Skąd biorą się samoograniczające przekonania?

Podczas moich sesji coachingowych oraz szkoleń bardzo często pojawia się problem samoograniczających przekonań. Póki ich się nie przełamie, trudno jest efektywnie pracować nad wyznaczeniem celu i sposobu jego osiągnięcia, gdyż z powodu wewnętrznych blokad wiele rozwiązań nawet nie przyjdzie klientom do głowy lub jest od razu torpedowanych w myśl zasady: „To nie dla mnie, nawet nie ma sensu o tym rozmawiać”. Samoograniczające przekonania utrudniają wykorzystywanie naszego potencjału. Powodują, że nie dostrzegamy pojawiających się możliwości. Sprawiają, że rezygnujemy z ważnych dla nas rzeczy, gdyż „i tak nie mamy na to żadnej szansy”.

Jak przełamać samoograniczające przekonania?

Jak zawsze pierwszym krokiem jest dokonanie wglądu w siebie i autorefleksja. Zastanów się, które twoje opinie o sobie samym są poparte dowodami, a które to tylko uogólnienia lub z góry przyjęte negatywne założenia. Przykładowo: czy uważasz, że nie masz szansy zdać na politechnikę dlatego, że jesteś  słaby z nauk ścisłych (i uczenie się ich to dla ciebie męczarnia), czy może z góry to założyłeś i nigdy nie przykładałeś się do tych przedmiotów?

(…) Fragment mojego artykułu, który został opublikowany na portalu Medycyna i Pasje

Anna Daria Nowicka – socjolog, trener, coach, doradca zawodowy

Więcej o tym, jak możesz przełamać samoograniczające przekonania i nauczyć się zdrowego optymizmu dowiesz się na moim warsztacie.

WYKONAJ PIERWSZY KROK i zapisz się : )